19 września 2018. imieniny: Konstancja, January
Szkoła Podstawowa
w Mogielnicy
tel. +48 48 663-50-15
pspmogielnica@wp.pl
  

WITAMY SERDECZNIE
 
PRZYJAZNA SZKOŁA


Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy jest miejscem przyjaznym dla każdego ucznia.

Mieści się ona w budynku mającym dużo lat i wymagającym wielu remontów. Dzięki dofinansowaniu przez Gminę Mogielnica i Radę Rodziców naszej szkoły przeprowadzono szereg prac remontowych.

W klasach wymieniono meble, które teraz są kolorowe i przystosowane do przechowywania podręczników i przyborów szkolnych. Klasopracownie wyposażono w nowe ławki i krzesła, które są regulowane do wysokości dzieci.Staramy się, aby nasza szkoła była miejscem, gdzie dzieci mają dostęp do wielu środków multimedialnych. Dysponujemy 5 tablicami multimedialnymi, które dają szerokie możliwości realizacji procesu lekcyjnego, a jednocześnie zastępują tradycyjne: komputer, telewizor i odtwarzacze. Posiadamy dwie pracownie komputerowe.

Bardzo dużą atrakcją dla najmłodszych uczniów jest „magiczny dywan”, który pozwala w sposób aktywny, poprzez zabawę rozwijać umiejętności i przyswoić wiedzę.Posiadamy również dobrze przygotowaną świetlicę szkolną, wyposażoną w nowoczesne gry, komputery, ekran z projektorem i grę Xbox, która cieszy się powodzeniem.Ze względu na duże zainteresowanie uczęszczaniem do świetlicy szkolnej, oferujemy uczniom szereg zajęć dodatkowych, realizowanych w ramach świetlicy (logopedia, język angielski, koło plastyczne).

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia sportowe, które odbywają się na Kompleksie Sportowym wchodzącym w skład szkoły. Po zajęciach lekcyjnych uczniowie mogą uczestniczyć nieodpłatnie z wybranych przez siebie dyscyplinach pod kierunkiem trenera. W szkole znajduje się wyremontowana sala gimnastyczna, w której odbywają się zajęcia, a także szereg imprez i uroczystości.Do dyspozycji uczniów jest również dobrze wyposażona stołówka szkolna, w której przygotowywane są zdrowe i przygotowywane ze świeżych produktów obiady.

W otoczeniu szkoły znajduje się miejsca do rekreacji i wypoczynku. Zagospodarowano tereny zielone z ławeczkami ogrodowymi.

Posiadamy również dobrze wyposażone bezpieczne place zabaw.W naszej szkole znajdują się również oddziały przedszkolne dla dzieci od 2,5 roku. Są to bajecznie kolorowe sale z kącikami tematycznymi i sprzętem do rozwoju dużej i małej motoryki. Dzieci korzystają z kolorowych dostosowanych do ich wieku łazienek. W szkole wszelkie działania zmierzają w kierunku podniesienia jakości nauczania i bezpieczeństwa przebywania dzieci w szkole.Dyrekcja PSP w Mogielnicy


Zapraszamy do GALERII

<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

 
MAPA SERWISU
STATYSTYKA